A német megújuló támogatási rendszer várhatóan februárban magasabb szintre fog lépni. Eddig a megújuló energia termelését támogatták, februártól kezdve pedig támogatás kérhető majd a villamos energia tárolására is!
Érdekes abba belegondolni, hogy vannak országok, mint pl. mi, akik a megújuló energiaforrások szélesebb körű alkalmazása előtt álnak (most tekintsünk el attól, hogy érdemes-e), és van egy olyan ország, amelyben már annyi a megújuló, hogy már nem is csak a megújulókat kell támogatni.
A World Resources Institute tanulmányában a jelenleg tervezett szénerőmű kapacitásokat szedi össze. A számok elég mellbevágóak. Összesen 1 400 GW(!) szénerőművet terveznek, túlnyomórészt Kínában és Indiában. A zöld fordulatos Németországban is tervben van 12 GW. A térképet érdemes az ott megjelölt linken nézegetni, sajnos a blog.hu sablon nem szereti a széles oldal-elemeket.
Ha ez a sok erőmű felépül, mi lesz a klímával?
Kína és India eddig is lelkes volt szénenergiában:
A fukushima utána atomerőmű leállások egyértelmű haszonélvezői a japán fosszilis erőművek. 2012-ben Japán energiatársaságok 7,5 millió tonnával használtak fel több cseppfolyósított földgázt, mint 2011-ben. A fűtőolaj felhasználás 80%-al, a nyersolaj felhasználás 70%-al nőtt 2011-hez képest.
Japán fosszilis tüzelőanyag felhasználás a villamosenergia-iparban (olaj ezer literben, cseppfolyós földgáz és szén tonnában):
Tehát a leállított atomerőművek pótlására összesen kb. 20 millió tonnával több gázt és olajat égettek el a japán erőművekben 2012-ben.